Kiedy: 5 marca 2024 (wtorek)

Gdzie: Biuro Franklin Templeton, Nowy Rynek, ul. Przemysłowa 3, Poznań

O spotkaniu

Franklin Templeton Chat to spotkania networkingowe skoncentrowane na edukacji i wymianie doświadczeń specjalistów z Poznania na temat trendów, wydarzeń i zjawisk wpływających na naszą codzienną pracę. 

“Franklin Templeton Chat: AI w biznesie – praktyka i etyka”  jest pilotażowym wydarzeniem z serii. Celem spotkania jest przedstawienie praktycznych przypadków zastosowania sztucznej inteligencji w lokalnym biznesie oraz refleksja nad etycznymi aspektami jej zastosowania.

Spotkanie jest darmowe i będzie prowadzone w języku polskim.

Plan wydarzenia

17:15 Otwarcie drzwi dla uczestników
Audytorium Franklin Templeton
17:30 Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia
17:35 „Jak Arvato korzysta z AI do transformacji logistyki kontraktowej”
Krystian Brydzki, Dyrektor Pionu IT, Arvato
Przedstawienie wykorzystania AI przez Arvato, zmieniającego logistykę na wielu poziomach: np. w zakresie optymalizacji tras pickingowych, przewidywania popytu i automatyzacji operacji magazynowych, co pozwala optymalizować procesy magazynowe, a przez to zwiększać poziom zadowolenia klientów.
17:55 „Generatywna sztuczna inteligencja w Grupie Żabka”
Tomasz Głowacki, PhD, Head of Data Science, Grupa Żabka
Strategia i wdrożenia w obszarze generatywnej sztucznej inteligencji w Grupie Żabka.
18:15 „Magiczne lustro prawdy, czyli po co komu etyka sztucznej inteligencji”
Maciej Mróz, Senior Software Engineer, Franklin Templeton
Rozważania na temat wpływu sztucznej inteligencji na społeczeństwo, połączone z próbą zrozumienia etyki w dziedzinie AI i jej roli w przyszłości technologii. Wszystko to przedstawione w niekonwencjonalnej formie performance'u z użyciem lustra, które analizuje otoczenie za pomocą algorytmów AI.
18:35 Panel dyskusyjny
Moderator: Jakub Boczkowski, VP – Information Technology, Franklin Templeton
19:05 Networking
19:30 Zakończenie wydarzenia

Organizator zastrzega sobie prawo dokonywania drobnych zmian w agendzie


Masz pytania?

Napisz do nas na [email protected]


O organizatorze

Franklin Templeton to globalna firma zarządzająca różnorodnymi aktywami, posiadająca szeroki zakres instrumentów finansowych, w tym obligacji, akcji, inwestycji alternatywnych oraz rozwiązań o stałym dochodzie. Od ponad 75 lat świadczymy wysokiej jakości usługi związane z zarządzaniem aktywami klientów instytucjonalnych i indywidualnych w ponad 150 krajach na świecie.

Na polskim rynku jesteśmy obecni ponad 20 lat. Poznańskie biuro jest największym w Europie i liczy ponad 500 pracowników. Kilka rozbudowanych linii biznesowych, kilkadziesiąt działów i różnorodność pełnionych funkcji sprawiają, że zatrudniamy osoby z różnym doświadczeniem zawodowym i wykształceniem.

Dowiedz się więcej na franklintempletoncareers.com

Zapisy na wydarzenie zostały zamknięte.

Nasi prelegenci

Krystian Brydzki

Dyrektor Pionu IT
Arvato

Dyrektor Pionu IT, członek Dyrekcji Arvato Polska. Odpowiedzialny za IT, w tym obszary infrastruktury, SAP, budowania własnych rozwiązań aplikacyjnych oraz rozwiązania Digital&Data. Dodatkowo, buduje strategię IT i wdraża do organizacji sposób myślenia i rozwiązania innowacyjne, związane z AI i z podejściem Agile. W Arvato od 2005 roku, zaczynał jako Konsultant SAP MM/WM. Absolwent Executive MBA na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Tomasz Głowacki

PhD, Head of Data Science
Żabka Group

Tomasz Głowacki ukończył studia informatyczne i uzyskał doktorat z informatyki na Politechnice Poznańskiej. Ukończył również program Executive Education w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Przez 17 lat pracował w branży, m.in. w Accenture, Procter & Gamble, BAE Systems Applied Intelligence i Egnyte. Jego specjalizacja obejmuje sztuczną inteligencję, rozwój oprogramowania i DevOps. Obecnie pełni funkcję Head of Data Science w Grupie Żabka oraz jest adiunktem na Uniwersytecie Merito WSB w Poznaniu.

Maciej Mróz

Senior Software Engineer
Franklin Templeton

Specjalista w dziedzinie przetwarzania dużych zbiorów danych i systemów uczenia maszynowego. Pasjonat technologii, który łączy świat informatyki z głębokimi zainteresowaniami humanistycznymi. Magister teologii oraz magister informatyki. Obecnie doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w dyscyplinie nauk teologicznych. Przygotowuje rozprawę doktorską z obszaru etyki sztucznej inteligencji, pytającą o możliwość moralnej podmiotowości sztucznych agentów.Nota prawna: Podmiot Franklin Templeton sponsorujący to wydarzenie może rejestrować Twoje uczestnictwo i interakcje z tym wydarzeniem w celu potwierdzenia uprawnień do punktów edukacyjnych lub do wewnętrznej analizy i badań mających na celu poprawę usług, zgodnie z informacjami zawartymi w naszym Oświadczeniu o Prywatności i plikach cookie, dostępnym pod adresem: [Privacy and Cookie Notice | Franklin Templeton].